מהו מעלון אנכי?

מעלון אנכי, הנקרא גם מעלון משטח, הינו מתקן ייעודי להנגשת מבנים שונים עבור אנשים בעלי מוגבלות בתנועה, כולל קשישים. המתקן הייעודי ללא פיר כמו שנדרש במעלית, זהו אחד מיתרונות המעלון האנכי, והוא מספק מענה מושלם לכל אדם בעל מוגבלות פיזית או נכות כלשהי שמונעת ממנו אפשרות לטפס ולרדת בגרם המדרגות.
חשוב לדעת כי חברת עדן מעליות מתמחה בין השאר בייצור והתקנת המעלון בגרם המדרגות אצל לקוחות פרטים, כלומר בבתים פרטיים, ובקרב לקוחות עסקיים ומוסדיים הזקוקים לפתרון מקצועי ואיכותי להנגשת המבנה לנכים.

מהו מעלון אנכי ולמה הוא משמש?

באופן כללי, מעלון משטח (אנכי) הוא פתרון מקצועי ובטיחותי להנגשת מבנים שונים. המעלון הייעודי כולל משטח לנשיאת האדם המשתמש ולמעבר נוח, חלק ובטוח בין מפלסים. זהו פתרון מקצועי המאפשר לנכים, לקשישים ולבעלי מוגבלות בתנועה לעלות ולרדת בין קומות בלי להשתמש במדרגות, ואין צורך לבנות פיר ייעודי כדי להתקין את המעלון.

 מעלון אנכי עונה על תקן נגישות הישראלי באופן מלא!  

חברת עדן מעליות מתמחה בפתרונות להנגשת מבנים מסוגים שונים, עבור אוכלוסיית הנכים ולכל אדם המתקשה לעבור בין מפלסים ומדרגות, הן בבתים פרטיים והן במבני מסחר ומבני ציבור ותעשייה.

התקנת מעלון משטח מאפשרת להתגבר על קושי לעלות או לרדת בגרם המדרגות בתוך המבנה, ויש אפשרות להתקין את המעלון גם מחוץ למבנה, ללא פיר. באמצעות המעלון הייעודי ניתן לעלות ולרדת בין המפלסים הקיימים במבנה בישיבה / עמידה / ישיבה בכיסא גלגלים / ישיבה על גבי כיסא או מושב ארעי המוצב על גבי המעלון. המתקן כולל מנגנון חכם שמאפשר נגישות גבוהה, לכן המעלון האנכי הפך בשנים האחרונות לאחד מהפתרונות הזמינים והמשתלמים ביותר להנגשת הבית או המבנה.

כיצד בנוי מעלון אנכי?               

מעלון אנכי בנוי משלושה חלקים עיקריים:

משטח (תא נוסע) – המשטח הייעודי מחובר למסילה של המעלון ויכול להגיע עם כיסא ייעודי המעוגן היטב לרצפה ולמתקן. אם המתקן מיועד לשימוש על ידי נכים המשתמשים בכיסא גלגלים המשטח יהיה חלק ויכלול ידית אחיזה ומסגרת ייעודית למניעת נפילה.
מסילה אנכית – המשטח מעוגן למסילה ייעודית המעוגנת לקיר תומך, והתא עולה ויורד לאורך המסילה. המעלון מתאים גם לגרם מדרגות מעוגל או סיבובי, בתוך המבנה או מחוצה לו.
מנוע חשמלי – יחידת המנוע אחראית על תפקוד המעלון, והמשתמש שולט בלוח הבקרה כדי להפעיל את המעלון האנכי.

ישנם סוגים שונים של מעלוני משטח הנבדלים זה מזה במנגנוני ההפעלה, כושר נשיאה (מגבלת משקל), מהירות וצריכה אנרגיה. לכן, חשוב מאוד להקפיד בכל רכישה של מעלון שהמוצר עומד בכל הדרישות המחמירות של התקנים האירופאיים והישראלים. התקן הישראלי למעלון משטח ללא פיר קובע כי המעלון יכול לעלות עד לגובה של 4 מ' בבית פרטי או עד לגובה של 2 מ' במבנה ציבורי.

חשוב להדגיש כי המעלון חייב להתאים בדיוק לחלל ולמבנה בו מתקינים אותו, לכן יש לקבל ייעוץ מקצועי מחברה העוסקת בתחום זה ומתמחה בשיווק והתקנת מעלונים ללא פיר.

ההבדל בין מעלון אנכי למעלית

ישנם יתרונות רבים להתקנת מעלון אנכי ולא מעלית, היתרונות המרכזים הינם:

• הנגשת המבנה בדרך קלה ומהירה יחסית.
• אין צורך לבנות פיר כפי שנדרש בעת התקנת מעלית.
• מתאים למדרגות פנים וחוץ, כולל מדרגות מעוקלות.
• פתרון הנגשה אופטימלי ואיכותי לבית פרטי ולמבנה ציבורי.
• מחיר נמוך באופן משמעותי מעלות התקנת מעלית בבית או במבנה.
• תחזוקה קלה ופשוטה.
• התאמת המעלון לתנאי החלל והמבנה, לתקציב, לעומס הרצוי ולדרישות אסתטיות של הלקוח.
• המעלון מתאים גם למדרגות לא ישרות, לעומת מעלית המסוגלת לנוע מעלה ומטה בצורה אנכית בלבד.

החסרונות העיקריים של מעלון משטח לעומת מעלית:
• המעלון מוגבל מבחינת גובה ויכול לעלות עד 4 מ'.
• משקל הרמה נמוך, עד כ-400 ק"ג, בהשוואה לכושר המשא הגבוה של מעלית.

 

אתם זקוקים למעלון? אצלנו בחברת עדן מעליות תוכלו למצוא סוגים שונים של מעלונים. צוות החברה ישמח לסייע לכם בבחירה של הפתרון המתאים לכם תוך התחשבות מרבית בצרכים ובמגבלות שלכם – בתנאי החלל, במטרה, בעומס הצפוי ובהתאם לתקציב שלכם. ההתקנה והתחזוקה  מתבצעת בכל רחבי הארץ. 

לפרטים נוספים, הזמנת מעלון אנכי או לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר באתר או בטלפון

08-6655788