מהו מעלון אנכי?

מעלון אנכי הינו מכשיר המיועד לאנשים מוגבלים בתנועה או למי שיש מוגבלות פיזית או נכות כלשהי שמונעות ממנו אפשרות לטפס  ולרדת במדרגות. את המעלון למדרגות אפשר להתקין בבית פרטי או בכל מוסד שבו לא קיימת מלכתחילה הנגשה לנכים.

 מעלון אנכי עונה על תקן נגישות הישראלי באופן מלא!  

באמצעות המעלון אפשר להתגבר על כל קושי בעליה או ירידה בגרם המדרגות וניתן לעשות את זה בישיבה / עמידה / בישיבה בכיסא גלגלים / או ישיבה על גבי כיסא ארעי במוצב על גבי המעלון. מדובר במנגנון חכם שמאפשר נגישות רבה ונחשב לתחליף לפתרון הנגישות המושלים למדרגות

מהם המרכיבים של מעלון אנכי?                                                 

מעלון אנכי בנוי משלושה חלקים, החלק הראשון הוא המשטח שנושא את המשתמש, החלק השני הוא יחידת המנוע הפנימית והשלישי הוא מסילות המעלון. קיימים הבדלים במנגנוני ההפעלה בין מעלון למעלון. כמו כן, חשוב מאוד ויש להקפיד בכל רכישה של מעלון שהוא עומד בכל התקנים האירופאיים והישראלים. בכל מקרה, על מנת שהמעלון יהיה מותאם באופן מדויק למבנה ולחלל, יש להתייעץ עם איש מקצוע מטעם חברה שעוסקת בתחום

מעלון אנכי או מעלית?                                   

שאלה מתבקשת והתשובה תהיה תלויה בעיקר בעיצוב חלל המבנה. לעיתים גם גודל המבנה וגם התקציב ישפיעו על בחירת החלופה. עומס העבודה המקסימלי למעלון משטח הינו  400 ק"ג, זאת להבדיל ממעלית  לעמותה מעלית רגילה שבא אין גבול למשקל המועמס. בנושא התקציב, מחירו של מעלון משטח למדרגות יהיה נמוך באופן משמעותי מהתקנה של מעלית או מעלית ביתית. כמו כן, המעלון מסוגל לנוע בשיפוע אלכסוני ( מדרגות לא ישרות ) ולא רק מעלה ומטה. המשמעות היא שיש להגדיר היטב את הצרכים והתנאים בחלל הבית ורק לאחר מכן יש לקבוע מה באמת נחוץ לכם.

אתם זקוקים למעלון? אצלנו בחברת עדן מעליות תוכלו למצוא סוגים שונים של מעלונים. צוות החברה ישמח לסייע לכם בבחירה של הפתרון המתאים לכם תוך התחשבות מרבית בצרכים ובמגבלות שלכם – בתנאי החלל, במטרה, בעומס הצפוי ובהתאם לתקציב שלכם. ההתקנה והתחזוקה  מתבצעת בכל רחבי הארץ. 

לפרטים נוספים, הזמנת מעלון אנכי או לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר באתר או בטלפון 08-6655788