מעלית למחסן

במחסנים גדולים בהם מאחסנים סחורה, אין ספק שחשוב מאוד לשנע בצורה הטובה ביותר את הסחורה על מנת שהיא תגיע ליעדה בצורה בטוחה. כמובן שאחד מהאתגרים המהותיים ביותר העומדים על הפרק בכל הנוגע לשינוע של סחורה כבדה במחסנים גדולים הוא העובדה שיש להעביר את הסחורה המדוברת בין קומה לקומה. חשוב מאוד לדעת כי על מנת להעביר סחורה כבדה מקומה לקומה, יש צורך שבמחסן תותקן מעלית משא איכותית ובטוחה, אשר תעביר כמות גדולה של משא כבד מקומה אחת לקומה אחרת.

מהם האתגרים אשר טמונים בצורך לשנע סחורה במחסנים גדולים

שינוע של סחורה במחסנים גדולים איננה דבר פשוט ובמיוחד כאשר מדובר על שינוע סחורה במחסן שיש בו יותר מקומה אחת. בסופו של דבר, מדובר על סחורה בכמות גדולה, כאשר לרוב היא מאוד כבדה, מה שמקשה כמובן להעביר אותה לאורך מרחקים ארוכים ולסדר אותה במקומה. המטרה של כל מחסן הוא להיות כמה שיותר מסודר ונגיש וזאת כדי שכשיתעורר הצורך להוציא ממנו סחורה, תהיה אפשרות לדעת מהיכן בדיוק להוציא את הסחורה, היכן היא ממוקמת ועוד.

כמובן שסידור מחסן מעין זה חייב להיות בהתאם לסחורה שיוצאת ראשונה זמינה ונגישה יותר על פני סחורה שיוצאת בשלב מאוחר יותר. את כל הסידור יש לבצע בצורה מדויקת, בטוחה ואיכותית.

שינוע של סחורה במחסנים היא לא דבר פשוט, הן מפאת גודל הסחורה שצריך להעביר, משקל הסחורה ועוד. יש צורך למצוא כלי שינוע מספיק גדולים ואיכותיים מצד אחד לצורך שינוע הסחורה בצורה בטוחה ומצד שני, כלי השינוע צריכים להיות בגודל מתאים כדי לעבור בצורה תקינה במחסן עצמו. הם צריכים להיות תואמים למידות המחסן.

כאשר מדובר כאמור על מחסן שבו יש לאחסן סחורה ביותר מקומה אחת, האתגר הגדול הוא לעשות זאת באמצעות מעלית שהסחורה תיכנס בה בצורה בטוחה, שהיא תוכל לשאת את הסחורה בהתאם למשקלה ושיהיה ניתן להוציא אותה בצורה נוחה.

סוגים של מעליות למחסן

כמובן שמעלוני משא מהווים את הפתרון היעיל והטוב ביותר במקרה שבו יש צורך לשנע סחורה במחסן שבו יש יותר מקומה אחת, אלא שחשוב מאוד לדעת כי ניתן למצוא כיום סוגים שונים של מעלוני משא והמטרה היא למעשה לבחור את המעלון המדויק ביותר לצרכים העומדים על הפרק.

ראשית, חשוב לדעת כי מעליות למחסן שונות בהתאם למשקל שהן יכולות לשאת. יש להתאים בין המעלון לבין משקל הסחורה שעתידים להעלות באמצעותו.
ניתן למצוא מעלונים למחסן פתוחים או סגורים, כאשר המנעולנים הפתוחים מתאימים ביותר עבור כמות גדולה של סחורה, אשר אין אפשרות להכניס לתוך מעלון ולסגור את הדלת.

ניתן למצוא מעליות למחסן שניתן להתקין מחוץ למבנה וגם כאלה בעלות דלת כנפיים אשר נפתחות כלפי חוץ.

מעבר לכך ניתן למצוא מעליות למחסן שיש להן רק משטח העמסה, כך שניתן להעלות על המעליות הללו את הסחורה בלבד ואין אפשרות שאדם ייכנס יחד עם המשא למעלית על מנת לפרוק אותה בקומה למעלה.

חשוב מאוד לבחור מעלית למחסן בצורה המדויקת ביותר וזאת בהתאם לפרמטרים שונים לרבות: המשקל של הסחורה, הגודל של המחסן ועוד.