מהי מעלית כננת

רוב מפעלי התעשייה והמחסנים הלוגיסטיים שוכנים במבנים גדולים ובעלי יותר מקומה אחת, וכדי לשנע סחורות ומטענים בין הקומות והמחלקות השונות בארגון יש לתכנן פתרון יעיל כמו מעלית ייעודית וחזקה. הפתרון המומלץ לעסקים הוא מעלית כננת לצורך שינוע והעברת מטענים, ציוד, סחורות וחומרי גלם שונים בין הקומות השונות במבנה.
חשוב לזכור כי בעסקים רבים יש לשנע ולהעביר מטענים, חומרים וציוד באופן שוטף וקבוע, וכדי לייעל את העבודה, לחסוך זמן ומשאבים, להימנע מפציעות וממחלות מקצוע וכדי לשנע את הסחורות והמטענים ללא מאמץ פיזי ובאופן בטוח ללא נזקים – כדאי להתקין במבנה מעלית כננת, סוג של מעלית משא. המעלית חוסכת כוח אדם וזמן, היא תורמת להגברת קצב העבודה, מסייעת לעובדים לבצע את מלאכתם ביעילות ובפרק זמן מהיר יותר, אך היא חייבת לעמוד בתקן ולהיות בטיחותית.

מהי מעלית כננת?

ההגדרה של מעלית כננת היא מתקן המשמש לתנועת טובין, כלומר לתנועת מטענים, ציוד, סחורות וחומרים, בין קומות ותחנות קבועות במבנה, כאשר יש למעלית תא ייעודי או דוכן כמו כלוב עם משטח רצפתי חזק ועמיד, והמעלית נעה במסלול מאונך או כמעט מאונך, עם הגבלת התנועה של התא או הדוכן באמצעים מובילים ופסים.
הייעוד המרכזי של מעליות הכננת הוא שינוע והעברת מטענים בבטחה וביעילות בין קומות שונות, ולמעשה זו מעלית משא ייעודית, עם או בלי דלת לתא, שמטרתה לסייע לעובדי הארגון לשנע סחורות ומטענים בבטחה ובקלות.

היכן מתקינים מעלית כננת?

מעלית כננת מתאימה ללקוחות עסקיים רבים ומגוונים, המעלית נחשבת לפתרון מקצועי ובטיחותי לעסקים כגון מפעלים תעשייתיים, מחסנים לוגיסטיים, מרלו"גים (מרכזים לוגיסטיים), בתי מלון, מסעדות עם שתי קומות או יותר, קניונים ומרכזי קניות, בתי חולים, מוסדות ציבור השוכנים במבנים עם שתי קומות ומעלה, חנויות מסחר גדולות, רשתות קמעונאיות שונות ועוד.

מה היתרונות של מעלית כננת?

למעלית להרמת משא, כלומר מעלית כננת, יש לא מעט יתרונות לבעלי עסקים ולארגונים שונים. היתרונות המרכזיים הם:
• מעלית כננת הידראולית מופעלת באמצעות בוכנה עמידה ומציעה כושר העמסה מצוין, ובהתאמה מדויקת לצורכי העסק וסוג ומשקל המטענים והסחורות לשינוע.
• איכות ועמידות גבוהה במיוחד.
• שינוע מהיר, קל ונוח של סחורות, מטענים, ציוד וחומרי גלם.
• חיסכון בכוח אדם וזמן.
• בטיחות בעבודה.
• אפשרות לתכנן ולהתקין מעלית עמידה המתאימה לשינוע והעברה של ציוד כבד מאוד, בדרך כלל עד 8 טון.
• מינימום תקלות ותחזוקה פשוטה.
• אפשרות למעלית כננת חשמלית וחסכונית.

האם קיים הבדל בין מעלית כננת חשמלית למעלית כננת הידראולית?

יש הבדל משמעותי מבחינת עלות המעלית, גודל (לרבות גודל התא או משטח ההעמסה), כושר העמסה ועלויות תחזוקה. באופן כללי, הבוכנה ההידראולית מבטיחה כושר העמסה גבוה ומשופר בהשוואה לכושר ההעמסה של מעלית כננת חשמלית.

תקן מעליות ותחזוקה שוטפת

חשוב לדעת כי מעלית כננת היא סוג של מעלית משא, לכן היא חייבת לעמוד בדרישות המפורטות בתקן הישראלי ת"י 2481 חלק 31.
יש לתכנן את המעלית על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים, המעלית חייבת להתאים באופן מושלם ומדויק לצורכי הלקוח, מאפייני המבנה ומטרת השימוש, תוך התייחסות נכונה לסוג המטענים ומשקלם.
רכישת מעלית כננת מחברה מקצועית ומובילה בתחום המעליות מבטיחה מינימום תקלות ותחזוקה שוטפת קלה, זולה ומהירה.